Novorodenecké fotenie v Žiline a okolí.Prvé dni života Vášho dieťatka sú to, čo si chcete pamätať navždy. Toto fotenie prebieha zvyčajne medzi 5.- 14. dňom života bábätka, kedy sa s ním najlepšie pracuje, a preto je potrebné sa predbežne objednať už v tehotenstve. Fotenie prebieha v ateliéri, kde je všetko pripravené pre maximálne pohodlie bábätka. Nemusíte nosiť žiadne rekvizity a odnesiete si aj spoločné fotografie s bábätkom.

FAQ

Kedy a ako sa objednám na fotenie?

V prípade záujmu o fotenie Vášho bábätka ma môžete kontaktovať už počas tehotenstva s predbežným termínom pôrodu, ktorý si zapíšem. Po narodení bábätka sa mi ozvete (ak je všetko v poriadku, ideálne ešte z pôrodnice) a dohodneme presný termín fotenia.

Ako dlho trvá takéto fotenie?

Dĺžka fotenia je veľmi individuálna, všetko záleží od spavosti bábätka a balíčka, ktorý si vyberiete. Môžeme to stihnúť za hodinku, ale aj za tri. Počítame už aj s prebaľovaním, kojením, uspávaním a pod. V deň fotenia neodporúčam plánovať ďalšie aktivity, aby sme sa vyhli stresu.

Ako sa na fotenie pripraviť?

Ak je to možné, udržte prosím bábätko hore pred fotením, aby počas fotenia spinkalo. Prosím, snažte sa nekonzumovať veci ktoré by mohli bábätku spôsobiť bolesti bruška. Bábätko môžete nakojiť po príchode do ateliéru, aby bolo po príchode čo najspokojnejšie. Ak je to možné, prosím odstráňte meno a číslo z kože bábätka. Dobre sa nalaďte :).

Čo si priniesť so sebou?

Nie je potrebné nosiť žiadne rekvizity, všetko potrebné u mňa nájdete. Ak však máte niečo, s čím chcete Vaše bábätko odfotiť, pokojne to prineste.
Prosím prineste so sebou: plienky, jednorázové prebaľovacie podložky, bavlnenú plienku (aj dve), mliečko alebo príkrm, vlhčené obrúsky, cumlík (ak používate), oblečenie na prezlečenie pre prípad nehody (aj pre rodičov), niečo na zahryznutie, obľúbenú hračku/ video/ pesničku pre súrodencov.

Koľko stojí takéto fotenie?

Cenník nájdete v časti Ateliér/exteriér - cenník - novorodenecké fotenie

FRESH 48

V ponuke je aj fotenie Vášho bábätka (a samozrejme aj Vás) ešte počas pobytu v nemocnici. Toto fotenie je možné realizovať iba ak máte súkromnú izbu. V prípade záujmu je potrebné ozvať sa ideálne už cestou do pôrodnice :). Nafotím detaily, dotyky, stretnutie so súrodencami... Dostanete všetky vydarené zábery v čiernobielej úprave bez retuše v online forme. Cena 130€ + cestovné náklady.

Kedy a kde prebieha fotenie?

Fotenie prebieha zvyčajne medzi 5.- 14. dňom života bábätka, maximálne do 21. dňa, kedy sa s ním najlepšie pracuje, nakoľko bábätko ešte býva spavé. Je možné fotiť aj staršie bábätká, tie už ale nefotím v košíčkoch, ale najmä v náručí rodičov. Zavolajte mi a dohodneme sa :).
Fotíme v mojom ateliéri v Strečne.

Ako prebieha fotenie?

Fotenie prebieha v pokojnej a uvoľnenej atmosfére tak, aby bolo bábätku príjemne. Kedykoľvek je to potrebné, bábätko môžete nakojiť/ nakŕmiť či prebaliť. Bábätko uspíme, zabalím do wrapu a postupne ho budem odbaľovať. Štylizované fotky napózovaných bábätiek nefotím. Bábätká fotím autentickým štýlom. Pokojne mi môžete poslať nejakú fotku z môjho portfólia, aby som mala predstavu, aké fotky by sa Vám páčili.

Ako sa na fotenie obliecť?

Bábätko prosím oblečte tak, aby sa ľahko vyzliekalo,aby mu oblečenie nebolo tesné a nezanechávalo na pokožke odtlačky. Ideálne ak by ste mu obliekli čisté biele body.
Rodičom a súrodencom odporúčam oblečenie bez vzorov, obrázkov, nápisov a číslic. Ideálnymi farbami sú biela, béžová, bledohnedá, staroružová či čierna. V ateliéri sú k dispozícii aj šaty pre maminky. Prosím, dajte si dole náramky, hodinky, starším súrodencom odstráňte tetovačky a pod. V ateliéri sa kúri, aby bolo bábätku teplo a príjemne. Dospelým však býva horúco :)

Môžu prísť aj súrodenci bábätka?

Samozrejme! Kto by nechcel spoločnú rodinnú fotku alebo fotku svojich detičiek :).
Fotenie so súrodencami však býva náročnejšie, najmä, ak sú súrodenci do veku 5r. Preto je vhodné, aby sa spoločné fotky urobili buď na začiatku alebo na konci fotenia. Súrodencov môže potom ocko/ iný člen rodiny zobrať domov/ na prechádzku, aby sa vo vyhriatom ateliéri do konca fotenia nenudili. Nikoho však nevyháňam, ak súrodenec vydrží, pokojne s nami môže byť počas celého fotenia.

Prišli by ste nás odfotiť aj domov?

Samozrejme. Novorodenecké fotky doma však fotím iba lifestyle spôsobom - bábätko vo Vašom náručí v pohodlí domova, každodenné aktivity a pod.

Mám inú otázku

Neváhajte ma kontaktovať, rada Vám odpoviem.